Bartes I sinjalit te teledirigjusit Infra te kuq

Bartes I sinjalit te teledirigjusit Infra te kuq

€0,00
Prodhuesi:Marmitek
Kodi i Produktit: D710199
Stock Nuk eshte i disponueshum

Overview

Kjo paisje mundson komandimin e aparateve te ndryshme  HD Receiver SAT, DVBT, Ipko/Kujtesa DVD,Video dhe te tjera, edhe pse jane te mshefura mbas dyer...

Kjo paisje mundson komandimin e aparateve te ndryshme  HD Receiver SAT, DVBT, Ipko/Kujtesa DVD,Video dhe te tjera, edhe pse jane te mshefura mbas dyerve te komodes, ne disa raste edhe nese gjinden ne dhome tjeter. Ideal kur nuk deshirohet qe te shihen paisjet dhe te mshifen kabllat. Mund te komandohen deri ne 4 aparate. Posedon teknologjin e re qe nuk pengohen nga drita ose nga TV LCD/Pllazma/LED.

 

Me poshte mund te gjeni pershkrimin e artikullit ne gjuhen angleze :

  • Operate the audio/video equipment (max. 4) in a closed multimedia cabinet with your own remote control.
  • Works with almost all A/V equipment (HDD-recorder, set-top box, satellite decoder and Stereo) with an infrared sensor 
  • Incorporates new IR filter techniques for use in the vicinity of Flat Screen TVs (Plasma, LCD and LED), indirect sunlight and energy-efficient light
    bulbs.
  • Connect and control multiple appliances, with the cabinet doors shut or out of sight.
  • Works on 4xAAA battery (not included) or from a mains supply (adapter included).

How does the Invisible Control work?
Place the Invisible Control in sight of your own remote control. Stick the IR LEDs on the front panel of your A/V equipment. Point the remote control at the Invisible Control in order to operate your A/V equipment via the connected IR LEDs.

Image Client
info@blej24.com
(+383) 038/222-851
Bregu i Diellit, Blloku 17
Prishtine, Kosova